Wydarzenia

Zawody Strzeleckie w Zamościu

Data publikacji 12.11.2019

W sobotę 5.10.2019 r., na strzelnicy Hubale k/Zamościa, odbyły się zawody strzeleckie zorganizowane przez Region IPA Zamość Lubelskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji.

W zawodach „o puchar Przewodniczącej Regionu IPA Zamość” udział wzięło 14 trzyosobowych drużyn reprezentujących Regiony IPA z Lublina, Chełma, Włodawy i Zamościa oraz funkcjonariusze Straży Granicznej z Hrubieszowa i Chełma, Zakładu Karnego w Zamościu jak też żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Turniej strzelecki został przeprowadzony w trzech konkurencjach: strzelanie z broni krótkiej, długiej oraz strzały do rzutek.

Po zakończeniu turnieju i podsumowaniu wyników, najlepszą drużyną okazali się przedstawiciele Wojsk Obrony Terytorialnej, drugie miejsce zajęli funkcjonariusze Straży Granicznej z Hrubieszowa, a trzecie miejsce zdobyła  drużyna reprezentująca KMP w Zamościu. Wręczono również wyróżnienia w klasyfikacjach indywidualnych.

Zawodnicy oczekujący na swoje strzelania mogli spróbować gorącego barszczyku przygotowanego przez Przewodniczącą Regionu IPA Zamość oraz samodzielnie upiec kiełbaskę na ognisku.

Szczególne podziękowania należą się kol. Jarosławowi Szewczukowi, który czuwał nad bezpieczeństwem uczestników zawodów, koledze Janowi Staniszewskiemu -  Prezes Klubu Strzeleckiego "Vis" – za udostępnienie strzelnicy oraz Prezydium Regionu IPA Zamość za zorganizowanie i przeprowadzenie tych zawodów.

Tekst: Piotr Wójcik

Zdjęcia: KMP Zamość i Adam Mateńko