Region IPA Lublin w Pradze - Wydarzenia - IPA Lublin

Wydarzenia

Region IPA Lublin w Pradze

Data publikacji 12.11.2019

W dniu 27.10.2019r. przedstawiciele Regionu IPA Lublin (skarbnik i sekretarz Regionu wraz z żonami), wracając z posiedzenia Krajowego Zarządu SP IPA, które odbyło się w Szklarskiej Porębie, postanowili odwiedzić stolicę Republiki Czech – Pragę.

Po zakończeniu posiedzenia KZ SP IPA – w niedziele rano – pojechaliśmy do Pragi, gdzie dzięki pomocy kolegów z IPA Praga skorzystaliśmy z zakwaterowania w zaprzyjaźnionego hotelu znajdującym się blisko centrum miasta.  

Ponieważ Praga przyjęła nas słoneczna pogodą, zaraz po przyjeździe do hotelu, po krótkim odpoczynku, udaliśmy się na zwiedzanie miasta. Zaczęliśmy od Vyszehradu, a następnie spacerem wzdłuż Wełtawy udaliśmy się do centrum Pragi, gdzie po przejściu przez most św. Karola weszliśmy na Hradczany, gdzie m.in. znajduje się Pałac Prezydencki. Kontynuując naszą wycieczkę poszliśmy w kierunku Starego Miasta, gdzie po przerwie na obiad w klasycznej czeskiej restauracji, spacerowaliśmy jeszcze do późnych godzin wieczornych.

Niestety, ze względu na obowiązki służbowe, nie udało nam się spotkać z kolegami z IPA Praga, ale obiecali nam, że następnym razem zrobią wszystko żeby się z nami spotkać.

 Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni ze zwiedzania czeskiej stolicy, wróciliśmy do hotelu, a następnego dnia rano wróciliśmy się do Polski.

                 

Tekst: Piotr Wójcik

Zdjęcia: Adam Mateńko

Pliki do pobrania

  • 24.5 KB