Wydarzenia

Rajd Rowerowy w Chełmie

Data publikacji 21.09.2010

W dniu 18.09. 2010 członkowie i sympatycy  Regionu IPA Włodawa wzięli udział w III Ogólnopolskim Maratonie MTB rozgrywanym wokół miasta Chełma. Nasza obecność była widoczna zarówno przy organizacji maratonu, zabezpieczeniu trasy- serdeczne podziękowania kolegom Grzegorzom P. i W oraz na trasie, która liczyła 70 km i przyznaję organizatorzy nie żartowali pisząc, że to zawody dla dobrze przygotowanych zawodników.

Na starcie stanęło 55 zawodniczek i zawodników. Start honorowy miał miejsce z Placu Łuczkowskiego w Chełmie  gdzie po niespełna 2 kilometrach jazdy po mieście nastąpił start ostry.

Rajd ukończyło 44 osoby. Asfaltu było mniej niż 30 km reszta to drogi polne, gruntowe, zapomniane ścieżki  leśne. Pogoda w dniu rajdu dopisała jednak wcześniejsze deszcze zrobiły swoje i „pomogły” organizatorom podnieść poziom adrenaliny i włożonego wysiłku  wśród uczestników.

Nasza czwórka zajęła miejsca w 1-ej dziesiątce swoich kategorii wiekowych. Jak na pierwszy taki raz to bardzo dobry wynik zważywszy na fakt, że na starcie pojawili się mocni i znani w kolarskim światku zawodnicy regularnie uczestniczący w podobnych maratonach w Polsce.

Wszyscy którzy ukończyli maraton otrzymali od organizatorów pamiątkowy dyplom i czapeczkę. Został rok treningu i przygotowań do kolejnej edycji Maratonu, a wtedy będziemy chcieli poprawić nasze osiągnięcia i wystawić liczniejszą ekipę.

Autor :         Sekretarz Regionu IPA Włodawa