Akcja krwiodawstwa w Chełmie - Wydarzenia - IPA Lublin

Wydarzenia

Akcja krwiodawstwa w Chełmie

Data publikacji 12.11.2019

W piątek 27.09.2019 r., przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Chełmie zaparkował mobilny punkt poboru krwi. Jednocześnie krew oddawać można było w Terenowym Oddziale Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Chełmie.

Organizatorem akcji „Oddaj z nami krew” był Region IPA Chełm Lubelskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA oraz Mundurowy Klub Honorowych Dawców Krwi w Chełmie. Na podkreślenie zasługuje fakt, że akcja krwiodawstwa została zorganizowana i przeprowadzona w celu uświetnienia 100 lecia powstania polskiej Policji. Wszyscy mamy świadomość, jak ważne są tego typu inicjatywy, gdyż krew stanowi bezcenny dar dla ratowania życia i zdrowia ludzi, dlatego też przez kilka godzin funkcjonariusze chełmskich służb mundurowych, młodzież i mieszkańcy miasta Chełma oddawali ten bezcenny dar.

Udział w akcji wzięło 68 krwiodawców, co pozwoliło „zebrać” ponad 30 litrów bezcennego leku jakim jest krew. Pamiętajmy, że  mimo ogromnych postępów, jakie czyni w ostatnich latach medycyna, nie udało się wynaleźć preparatu sztucznie wytwarzanego, który mógłby w pełni zastąpić ten życiodajny płyn. Współczesna opieka medyczna nie jest w stanie obejść się bez ważnych partnerów – krwiodawców, którzy są jedynym źródłem zaopatrzenia   w ten niezastąpiony lek.

Dziękujemy wszystkim za odzew i udział w akcji!

Pamiętamy, że oddając krew ratujemy ludzkie życie!

 

Tekst/zdjęcia: Konrad Pawłoś

Pliki do pobrania

  • 12.95 KB